Načelnik Općine Stari Grad Sarajevo Irfan Čengić pozvao je građane da se prijave na Javni poziv za dodjelu više od 25 miliona KM za domaćinstva i privrednike, namijenjenih za provođenje mjera energetske efikasnosti. 🇧🇦♻️🇪🇺

“Zelene politike i evropski put su stvari za koje sam se uvijek zalagao u Parlamentu FBiH a ovaj program upravo predstavlja konkretnu pomoć EU u oblasti energetske efikasnosti”, naglasio je Čengić.

Detalje javnog poziva i način prijave pogledajte na linku:

🔈 JAVNI POZIV  🔈

Privrednici i domaćinstva mogu dobiti bespovratna sredstva za:

  • vanjsku stolariju (prozore i vrata),
    toplotnu izolaciju vanjskih zidova, stropa/krova, poda;
  • instalaciju kotlova na pelet, toplotnih pumpi, kondenzacijskih kotlova;
  • solarne kolektore za proizvodnju potrošne tople vode;
  • zamjenu postojećih rasvjetnih tijela novim LED rasvjetnim tijelima;
  • izgradnju fotonaponskih elektrana za proizvodnju električne energije isključivo za vlastite potrebe.

Dodjela sredstava se vrši do potrošnje svih predviđenih sredstava putem online platforme koji je podržao USAID🇺🇸.

“Kao načelnik Starog Grada ću realizovati mnoge zelene politike, a sada pozivam građane Starog Grada da iskoriste ova sredstva u što većem broju. Uskoro predstavljam projekte iz oblasti zelenih politika koje sam realizivao kao zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo”, poručio je načelnik Čengić.