Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo Irfan Čengić danas je završio mandat u Skupštini KS. Krajem ove sedmice preuzima mandat načelnika Općine Stari Grad. U Skupštini KS građane je predstavljao godinu dana.

U tih godinu dana sam uspio sa kolegama realizovati mnoge aktivnosti koje sam obećavao kao sto su povećanje budžeta za sport i kulturu, budžeta za opremanje MUP, ulaganje u zelene politike, nova ulaganja u saobraćajnu infrastrukturu, briga za osobe sa invaliditetom, javno-privatno partnerstvo, pomoć drugim sredinama u FBiH”, istakao je Čengić i dodao da je zahvalan ljudima što su mu ukazali povjerenje na izborima prije godinu dana.

Trudio sam se svojim djelovanjem u Skupšini KS čuvati dignitet ljudi koje predstavljam i nisam učestvovao u bilo kakvim nedoličnim dešavanjima u Skupštini KS koja su i u ovom mandatu bila česta”, naglasio je.

U svojoj posljednoj diskusiji kao zastupnik u Skupštini KS prilikom glasanja o izboru nove Vlade KS jasno je istakao da očekuje podršku za Općinu Stari Grad Sarajevo. 

To ne zaslužujem ja kao načelnik, to ljudi Starog Grada zaslužuju jer iznadprosječno uplaćuju porez na dohodak po glavi stanovnika, te bi bilo korektno da u tom omjeru imamo i podršku za projekte”, zaključio je novoizabrani načelnik Općine Stari Grad.

Podsjećamo, polaganje zakletve i preuzimanje mandata načelnika planirano je za petak, 17. novembra u Općini Stari Grad Sarajevo – https://irfancengic.ba/dogadaj/17-polaganje-zakletve-i-preuzimanje-mandata-nacelnika-opcine-stari-grad-sarajevo/