Bosanski kulturni centar je večeras bio mjesto susreta, razgovora i predstavljanja svega što je sarajevski SDP radio do sada i što će raditi u naredne četiri godine. 

Na završnom skupu predstavljeni su nositelji kandidatskih listi za Općinska vijeća u svih devet općina Kantona Sarajevo, kao i SDP-ovi kandidati za načelnike općina. O onome što su radili, što će raditi, motivirajućim, ohrabrujućim i pobjedničkim govorima obratili su se kandidati za načelnike: Irfan Čengić, za Stari Grad, Benjamina Karić, za Novo Sarajevo, Fuad Abaspahić za Vogošću i Bajro Lindov, za Trnovo. 

Na skupu se obratio predsjednik sarajevskog SDP-a Adnan Šteta.

“Pokazali smo da znamo, da želimo raditi, građani su pokazali da nam vjeruju i da žele naša djela, ne naše riječi. Tako smo radili, tako radimo i tako i nastavljamo odgovorno. Sarajevo zaslužuje najbolje, s nama će to imati. Podrška ljudi je veća nego ikada i siguran sam da će naše liste i naši načelnici ostvariti sjajne rezultate. Nastavit ćemo biti glas svih građana, jednako brinuti o pravima svakog čovjeka, nastavit ćemo razvijati svaki dio našeg Sarajeva i davati maksimum od sebe za bolju zajednicu. Izađite na izbore i vjerujte da je glas za SDP glas za sve građane našeg kantona”, istakao je Šteta.

Podršku kandidatima pružili su ministri i zastupnici sa svih nivoa vlasti.

Irfan Čengić, aktuelni načelnik Općine Stari Grad, održao je govor u kojem je naglasio uspjehe koje je ova administracija postigla u proteklih 10 mjeseci. Podvukao je važnost pozitivnog pristupa, predanog rada i istine, ističući da smo kroz koordinaciju i saradnju sa višim nivoima vlasti osigurali desetine miliona KM za Stari Grad.

🔴 više od 15 miliona ugovorenih projekata u cestovnoj inftatrukturi;

🟢 kako smo zaustavili pojedince koji su se bogatili na državnoj imovini, parkinzima, muralima, baštama, reklamama, podzakupima…;

🔴 4,7 miliona ulaganja u vodovodnu mrežu;

🟢 konačno uređenom sistemu socijalnih naknada;

🔴 povećanim porodiljskim naknadama;

🟢 povećanim stipendijama;

🔴 7 miliona ulaganja u objekte u obrazovanju osnovne i srednje škole, vrtiće, ekonomski fakultet;

🟢 300 usvojenih akata na sjednicama Općinskog vijeća među kojima je i Statut;

🔴 nikad većem ulaganju u sport;

🟢 obnovljenim fasadama;

🔴 ulaganju u kulturu veće od milion KM;

🟢 skoro 2 miliona za obnovu Doma Oružanih snaga BiH;

🔴 osigurana 2 miliona za kasarnu “Mustafa Hajrulahović Talijan”;

🟢 usvojenoj Strategiji razvoja do 2027. i spremnih 60 miliona projekata

🔴 saniranju dugovanja većih od 20 miliona KM

🟢 biciklističkoj stazi na Trebeviću i izgradnji nove biciklističke staze vrijedne preko 2 miliona KM

🔴 nikad većim ulaganjima u Civilnu zaštitu

🟢 završenim projektima za bazen, Darivu, dvoranu Bistrik, Bistrik kulu

🔴 najvećem iznosu socijalne pomoći podijeljene ljudima Starog Grada

🟢 uspostavljanju produženog boravka, besplatnim udžbenicima i priboru za prvačiće… I još mnogo toga za samo 10 mjeseci”, naglasio je Čengić

Istakao je da se nastavljamo boriti protiv korupcije i zaštititi državnu imovinu, te planove za dalja ulaganja u infrastrukturu, socijalne programe i razvoj zajednice.

Pogledajte govor Irfana Čengića: