Bosanski kulturni centar je večeras bio mjesto susreta, razgovora i predstavljanja svega što je sarajevski SDP radio do sada i što će raditi u naredne četiri godine.
Na završnom skupu predstavljeni su nositelji kandidatskih listi za Općinska vijeća u svih devet općina Kantona Sarajevo, kao i SDP-ovi kandidati za načelnike općina. O onome što su radili, što će raditi, motivirajućim, ohrabrujućim i pobjedničkim govorima obratili su se kandidati za načelnike: Irfan Čengić, za Stari Grad, Benjamina Karić, za Novo Sarajevo, Fuad Abaspahić za Vogošću i Bajro Lindov, za Trnovo.
Na skupu se obratio predsjednik sarajevskog SDP-a Adnan Šteta.
“Pokazali smo da znamo, da želimo raditi, građani su pokazali da nam vjeruju i da žele naša djela, ne naše riječi. Tako smo radili, tako radimo i tako i nastavljamo odgovorno. Sarajevo zaslužuje najbolje, s nama će to imati. Podrška ljudi je veća nego ikada i siguran sam da će naše liste i naši načelnici ostvariti sjajne rezultate. Nastavit ćemo biti glas svih građana, jednako brinuti o pravima svakog čovjeka, nastavit ćemo razvijati svaki dio našeg Sarajeva i davati maksimum od sebe za bolju zajednicu. Izađite na izbore i vjerujte da je glas za SDP glas za sve građane našeg kantona”, istakao je Šteta.
Podršku kandidatima pružili su ministri i zastupnici sa svih nivoa vlasti.



Irfan Čengić, aktuelni načelnik Općine Stari Grad, održao je govor u kojem je naglasio uspjehe koje je ova administracija postigla u proteklih 10 mjeseci. Podvukao je važnost pozitivnog pristupa, predanog rada i istine, ističući da smo kroz koordinaciju i saradnju sa višim nivoima vlasti osigurali desetine miliona KM za Stari Grad.
🔴 više od 15 miliona ugovorenih projekata u cestovnoj inftatrukturi;
🟢 kako smo zaustavili pojedince koji su se bogatili na državnoj imovini, parkinzima, muralima, baštama, reklamama, podzakupima…;
🔴 4,7 miliona ulaganja u vodovodnu mrežu;
🟢 konačno uređenom sistemu socijalnih naknada;
🔴 povećanim porodiljskim naknadama;
🟢 povećanim stipendijama;
🔴 7 miliona ulaganja u objekte u obrazovanju osnovne i srednje škole, vrtiće, ekonomski fakultet;
🟢 300 usvojenih akata na sjednicama Općinskog vijeća među kojima je i Statut;
🔴 nikad većem ulaganju u sport;
🟢 obnovljenim fasadama;
🔴 ulaganju u kulturu veće od milion KM;
🟢 skoro 2 miliona za obnovu Doma Oružanih snaga BiH;
🔴 osigurana 2 miliona za kasarnu “Mustafa Hajrulahović Talijan”;
🟢 usvojenoj Strategiji razvoja do 2027. i spremnih 60 miliona projekata
🔴 saniranju dugovanja većih od 20 miliona KM
🟢 biciklističkoj stazi na Trebeviću i izgradnji nove biciklističke staze vrijedne preko 2 miliona KM
🔴 nikad većim ulaganjima u Civilnu zaštitu
🟢 završenim projektima za bazen, Darivu, dvoranu Bistrik, Bistrik kulu
🔴 najvećem iznosu socijalne pomoći podijeljene ljudima Starog Grada
🟢 uspostavljanju produženog boravka, besplatnim udžbenicima i priboru za prvačiće… I još mnogo toga za samo 10 mjeseci”, naglasio je Čengić
Istakao je da se nastavljamo boriti protiv korupcije i zaštititi državnu imovinu, te planove za dalja ulaganja u infrastrukturu, socijalne programe i razvoj zajednice.
Pogledajte govor Irfana Čengića:


