U okviru Dana Općine Stari Grad Sarajevo, danas je uspješno održan finalni dan sportskih liga, koji je okupio veliki broj djece, učesnika i posjetilaca u duhu sporta, zajedništva i fair-playa.

U okviru programa odigrane su završne utakmice u fudbalu i košarci, gdje su ekipe pokazale izuzetnu borbenost, talenat i timski duh. Prisutnima se obratio načelnik Irfan Čengić, nakon čega je upriličena dodjela pehara i medalja za najuspješnije ekipe u disciplinama fudbala, odbojke i košarke.

Posebna pažnja posvećena je učesnicima Lige odbojke, kojima su uručene medalje kao priznanje za njihov trud, zalaganje i sportski duh.

Događaju su prisustvovali predsjedavajući OV Seid Škaljić i vijećnici Muamer Mekić i Srđan Simonović.

Ovaj događaj još jednom je potvrdio značaj ulaganja u sport i mlade, te važnost promocije zdravih životnih navika i zajedništva kroz sportske aktivnosti.