Uz HOSH-a, Matinee rezidente i umjetnike likovne akademije, Sarajevo Matinee okupio je veliki broj ljudi na Bijeloj tabiji u Starom Gradu. Jedan od pokrovitelja događaja bila je Općina Stari Grad.

Načelnik Općine Stari Grad Irfan Čengić najavio je kako se nastavljaju brojne aktivnosti na našim ulicama, trgovima, i tvrđavama.

“Općina je uputila zvanični zahtjev da se Bijela tabija dodjeli nama na upravljanje. Želimo od ove lokacije konačno napraviti turističku atrakciju, mjesto za izložbe, kulturne događaje, koncerte, predstave…”, naglasio je načelnik Čengić.

Na Bijeloj tabiji nastupio je veteran elektronske muzičke scene – Hosh. Pored njega, nastupili su i Matinee rezidenti Alain, Coem i 2odd te Nexie, kreator jedne od najboljih muzičkih organizacija Srbije – Illusions. Medina Đukić je zadužena za umjetnički performans.