Zalaganje za povećanje plata i zdravstvenih radnika u Kantonu Sarajevo je nešto što sam obećao i u svojoj kampanji pred izbore prošle godine.
Danas su potpisani ugovori o izmjenama i dopunama kolektivnih ugovora iz oblasti zdravstva, čime su drugi put u mandatu Harisa Vranića povećane plate zdravstvenih radnika u KS. Čestitam ministru Vraniću na njegovim naporima da se dodatno poboljšaju uslovi zdravstvenih radnika.
Očekujem i od zdravstvenih radnika da ispune svoje obaveze kako bi ljudi imali bolju uslugu.
Sindikati znaju da su na mene uvijek mogli računati i da sam glasao u njihovim interesu bez obzira na situaciju, kako u Skupštini KS tako i u Parlamentu FBiH.
Kabinet premijera je zaključkom Vlade iz juna ove godine zadužen da utvrdi mogućnosti izrade detaljne analize nesrazmjera plaća uposlenika u KS i načine ujednačavanja ovih razlika. Kroz svoje djelovanje u Skupštini Kantona Sarajevo pratiti ću ovo pitanje.
Promjene životnog standarda su jednake za sve i trebaju biti tema svakog poslodavca u Bosni i Hercegovini, pa tako i javnog sektora u Kantonu Sarajevo. Želim vjerovati da će Vlada FBiH uskoro dostaviti reformske zakone koji će povećati minimalnu platu a smanjiti doprinose i poreze.