Kandidat za načelnika Općine Stari Grad Sarajevo Irfan Čengić, čiju su kandidaturu podržali SDP, NIP, DF, NS, SBB i SzSG, večeras je u sali Općinskog vijeća Stari Grad održao svoj završni predizborni skup.


Na skupu su se obratili i dali podršku njegovoj kandidaturi dopredsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić, gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić, ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta i dopredsjedavajući Skupštine Kantona Sarajevo Vibor Handžić.




“Osim što Irfan živi u Starom Gradu, Stari Grad živi u njemu i on je najbolji izbor za ljude Starog Grada” naglasila je gradonačelnica Karić.
Irfan Čengić je istakao da kada u nedjelju na izborima glasaju za njega, ljudi glasaju za načelnika koji ima tim i većinu u Općinskom vijeću. Za onoga koji donosi saradnju, a ne novih 11 mjeseci blokade u odnosu načelnik-vijeće.
Rekao je i kako glasaju za načelnika koji za svoj program, ima podršku viših nivoa vlasti i utemeljenje u budžetima i dokumentima. Načelnika koji okuplja, a ne dijeli. Načelnika koji iza sebe ima realizovane programe i projekte vrijedne stotine miliona KM za desetine hiljada KM.

“Osoba sam koja će od prvog dana rješavati probleme jer poznajem upravu, ljude i potrebe Starog Grada. Imam međunarodne konekcije i podršku partnera. Također imam iskustva u donošenju i realizaciji strateških dokumenata. Empatiju i brigu za ugrožene dokazao sam u svom dosadašnjem radu”, dodao je Čengić.
Očekuje da ljudi u nedjelju donesu novu energiju, nove projekte, novi odnos prema ljudima i novo vrijeme bez korupcije.


