“Vrijednost ugovorenih radova je oko 15,5 miliona KM, a ovakvi rekordni radovi ne bi bili mogući bez ministra Adnana Štete” naglasio je općinski načelnik Irfan Čengić te najavio projekte za naredni period:
🔴Potpisali smo ugovor sa izvođačima radova za 6 LOT-ova koje zajednički realizuju Općina i Direkcija za ceste Kantona Sarajevo (Bistrik basamaci, Pod Hridom, Paje sokak, Grlica, Hadžijska ravan i Nevjestina).
🟢 Potpisan je Sporazum i počinju radovi na glavnoj saobraćajnici uz tramvajske šine, gdje je planirana obnova saobraćajnica i trotoara. Projekat koji će uljepšati naš grad i poboljšati saobraćajnu infrastrukturu realizuje Ministaratvo saobraćaja putem Direkcije za ceste KS.
🔴 U toku je izbor izvođača radova za ulicu Bistrik od Trga Austrije do Tranzita.
🟢 Završena je nabavka i uskoro slijedi potpis Sporazuma za radove na cesti za Barice koja će biti obnovljena i proširena.
🔴Potpisali smo trogodišnji Okvirni sporazum za ljetno održavanje ulica. Dočekao me skoro potrošen ugovor, bez raspisane nove nabavke. Zahvaljujući predanom radu, proveli smo procedure i ove godine ćemo sanirati desetine ulica u skladu sa godišnjim planom.
Podsjećam da su ove sezone završeni radovi na 5 ulica (Za beglukom-Plato Širokača, Niže banje, Dženetića čikma, Tale Ličanina, dio puta M5).
“Dočekao nas je nedostatak projekata, nedostatak finansija, ugovori pred istek i nepripremljeni novi, cjepkane javne nabavke,… ali sve te izazove rješavamo i radimo više nego ikada”, naglasio je načelnik Čengić.


