Irfan Čengić, zastupnik u Domu naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine najavio je kako je ovo njegova posljednja sjednica u Parlamentu FBiH prije preuzimanja dužnosti načelnika u Općini Stari Grad. Istakao je da je građanima služio 5 godina, te da se trudio biti glas ljudi i zastupnik njihovih interesa.
“Posebno sam ponosan što su rebalansom definitivno osigurana sredstva za isplatu uvećanih invalidnina prema zakonu koji je usvojen početkom godine. Iza mene ostaju usvojeni zakoni, amandmani, zaključci, programi vrijedni stotine miliona KM za desetine hiljada građana”, naglasio je Čengić.
Zahvalio se građanima koji su mu ukazivali povjerenje i istakao kako vjeruje da je to povjerenje opravdao.
“U narednim godinama ću biti posvećen svojoj lokalnoj zajednici”, kaže Čengić i dodaje kako su danas kolege naglasile da su njegovim izborom za načelnika Parlament i viši nivoi vlasti mnogo izgubili, ali da će nastojati pokazati da je Stari Grad mnogo dobio.
“Hvala svim kolegama u Parlamentu na saradnji proteklih 5 godina jer bez saradnje i dijaloga ništa ne bih uspio”, zaključio je budući načelnik Općine Stari Grad.


